Nekomerčné združenie FÓRUM PSR SLOVENSKO aktuálne reprezentuje 60% trhu s liehovinami – spája týchto významných výrobcov, distribútorov a importérov alkoholických nápojov na Slovensku:

COCA-COLA HBC

Spoločnosť Coca-Cola HBC Česko a Slovensko pôsobí na českom trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993, spoločná operačná jednotka vznikla integráciou oboch pobočiek ČR/SR v roku 2005 a od apríla 2017 došlo k zlúčeniu oboch spoločností. Je členom skupiny Coca-Cola Hellenic, ktorá operuje v 28 krajinách Európy, Ázie a Afriky. Je výrobcom a predajcom komplexného portfólia nealkoholických nápojov vo všetkých kategóriách. Spoločnosť vyrába, distribuuje a predáva sýtené nealkoholické nápoje Coca-Cola, Coca-Cola Light, Coca-Cola Zero, Coca-Cola Cherry, Coca-Cola Vanilla, Fanta, Sprite, Kinley, balené a ochutené balené vody Bonaqua, Römerquelle a Smartwater, džúsy a ovocné nápoje Cappy, Cappy Ice fruit a Cappy Junior, ľadové čaje FUZETEA, ľadové kávy illy, športové nápoje Powerade a energetické nápoje Burn a Monster. Od januára 2018 je tiež výhradným distribútorom značiek Aperol, Cinzano, gin Bulldog a Carolans z portfólia Gruppo Campari.

coca-colahellenic.sk

ITALMARKET SLOVAKIA

Distribučná sieť ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. zabezpečuje import, preclievanie a úpravu tovaru, centrálny rozvoz a pravidelný servis pre zákazníkov. Každé distribučné stredisko je vybavené sieťou obchodných zástupcov, merchandiserov, ktorá pokrýva celý región distribučného strediska. Každé distribučné stredisko disponuje navyše dostatočnou skladovou a rozvoznou kapacitou na zabezpečenie vybavenosti objednávok k spokojnosti zákazníka.

italmarket.sk

KARLOFF

Rodinná firma KARLOFF sa zaoberá predajom prémiových produktov v alkoholovom odvetví už od roku 2002, pričom jej zakladateľ má viac ako dvadsaťročné skúsenosti. Výhradným dodávateľom produktov je spoločnosť TATRANSKÁ LIKÉRKA so sídlom v Kežmarku, ktorá vyrába svoje produkty výlučne z prírodných surovín od vybraných domácich a zahraničných dodávateľov. Lídrom spoločnosti KARLOFF sa stal nápoj TATRANSKÝ ČAJ, ktorý z dôvodu narastajúceho exportu dostal globálny názov TATRATEA.

karloff.sk

K O F T

Spoločnosť K O F T s.r.o. má za sebou viac ako dvadsaťpäť rokov profesionálnych skúseností a úspechov v oblasti distribúcie a marketingovej podpory prémiových značiek alkoholu. Ako rodinný podnik, dnes vedený druhou generáciou, sa hrdo hlási k tradičným rodinným hodnotám a profesionalite, ktoré prenáša do celého svojho pôsobenia či už v oblasti obchodných vzťahov, starostlivosti o zamestnancov, alebo spoločenských aktivít. K portfóliu spoločnosti patria  napríklad značky Finlandia, BACARDI – MARTINI, Jack Daniel´s, Moët a Hennessy.

koft.sk

MAST-JAEGERMEISTER SK

Mast-Jaegermeister SK s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu od roku 2019, kedy došlo k prevzatiu distribučných operácií od firmy Remy Cointreau Slovakia s.r.o.

Okrem bylinného likéru Jägermeister buduje spoločnosť Mast-Jaegermeister SK s.r.o. na slovenskom trhu aj radu ďalších významných značiek z portfólia Remy Cointreau, napr. Metaxa, Cointreau, Rémy Martin, Mount Gay; značky spoločnosti William Grant & Sons, napr. Tullamore Dew, Grant’s, Glenfiddich, Hendricks; portfólio spoločnosti Lucas Bols a značku rumu Matusalem.

Mast-Jaegermeister SK s.r.o.  je súčasťou rodinnej firmy z Wolfenbüttelu vyrábajúcej už viac ako 80 rokov najpredávanejší bylinný likér na svete. Jägermeister si udržiava svoju pozíciu medzi desiatimi poprednými svetovými značkami luxusných alkoholických nápojov vo vplyvnom zozname Impact Top 100. Táto zmes 56 bylín, kvetov, koreňov a plodov s bohatou tradíciou je jedinou nemeckou liehovinou, ktorá sa dostala medzi 90 najlepších v tomto odborovom hodnotení. V súčasnosti sa Jägermeister distribuuje do 135 krajín. Predaj do zahraničia predstavuje približne 80 percent tržieb.

mast-jaegermeister.sk

OLD HEROLD

Spoločnosť Old Herold, s.r.o. Trenčín svojim výrobným programom nadväzuje na trenčiansku bohatú liehovarnícku tradíciu s koreňmi, siahajúcimi do konca 19. storočia. Spoločnosť je známa výrobou svetoznámej BOROVIČKY JUNIPERUS, ktorá je prvou slovenskou borovičkou so značkou zaregistrovanou v roku 1936 . OLD HEROLD, s.r.o. pokračuje v úspešnej tradícii trenčianskych likériek, ktoré dlhé roky ladili receptúry na získanie borievkového destilátu. Vo svojej BOŠÁCKEJ SLIVOVICI, nadväzuje na povestný ovocinársky región a storočné skúsenosti so spracovaním a destiláciou ovocia. Prostredníctvom svojich typicky slovenských produktov sa usiluje dokázať, že sa vo svete nestratíme, že to, čo vyzerá starobylo môže byť moderné a môže mať sviežu trendovú tvár.

oldherold.sk

PERNOD RICARD SLOVAKIA

Spoločnosť Pernod Ricard Slovakia, s.r.o. je súčasťou nadnárodného koncernu Pernod Ricard, svetovej dvojky na trhu v oblasti výroby a distribúcie liehovín a vína. Pernod Ricard Slovakia vznikla 1. januára 2014 premenou zo spoločnosti Jan Becher Slovensko, ktorá má svoje korene v Českej republike ako výrobca tradičného bylinného likéru Becherovka Original. V súčasnosti Pernod Ricard Slovakia na náš trh distribuuje viac ako 40 známych svetových značiek alkoholu. Patrí medzi ne napr. Becherovka Original, Absolut, Jameson, Ballantine´s, Chivas Regal, Ararat, Havana Club, Beefeater, Martell, Olmeca, Malibu, vína Jacob´s Creek a Graffigna, champagne G. H. Mumm a mnohé ďalšie renomované značky alkoholických nápojov.

pernod-ricard.sk

RUDOLF JELÍNEK SLOVAKIA

Spoločnosť RUDOLF JELÍNEK sa zaoberá výrobou alkoholických nápojov, predovšetkým destilátov, od roku 1894. Výrobky spoločnosti sú známe nielen vo všetkých kútoch Českej a Slovenskej republiky, ale aj vo svete. Vlajkovou loďou spoločnosti je slivovica, ktorú vyrába v niekoľkých variantoch (biela, zlatá, jubilejná, kosher). Okrem toho spoločnosť produkuje značkové ovocné destiláty tej najvyššej kvality ako je hruškovica, marhuľovica, čerešňovica či jablkovica.

sk.rjelinek.cz

ST. NICOLAUS

Spoločnosť ST. NICOLAUS je najväčším výrobcom liehovín na Slovensku. Portfólio spoločnosti tvoria desiatky produktových radov, medzi nimi aj známe značky ako Nicolaus Vodka, horký bylinný likér Demänovka, či ovocné liehoviny radu Jubilejná. Výrobné závody spoločnosti ST. NICOLAUS sa nachádzajú v Liptovskom Mikuláši a Leopoldove, no jej pôsobenie siaha až za hranice Slovenska. Okrem obchodného zastúpenia v Českej republike a Maďarsku svoje produkty vyváža do ďalších svetových krajín od Poľska až po Mexiko či Indiu. Bohaté skúsenosti založené na histórii a tradícii so silným dôrazom na inovácie, kvalitu a bezpečnosť výrobkov zabezpečujú spoločnosti ST. NICOLAUS líderstvo a konkurencieschopnosť na slovenskom trhu už desiatky rokov.

stn-trade.sk

STOCK Slovensko

V spoločnosti STOCK Slovensko, s.r.o. sa spája prvotriedne portfólio produktov s úsilím o dlhodobé budovanie značiek vo všetkých kategóriách alkoholických nápojov a snahou o prehlbovanie propagácie tradičných slovenských značiek. S históriou siahajúcou až do roku 1884, naše portfólio reprezentuje spojenie dlhoročnej tradície s inovatívnym procesom výroby, vďaka čomu prinášame na slovenský trh úspešnú a obľúbenú značku Fernet Stock, vodky Amundsen, originálne novinky Golden Ľadová z rady Golden, či pravé destiláty značky Kosher. Vďaka týmto výnimočným produktom sa radíme medzi lídrov na slovenskom trhu s alkoholickými nápojmi. Spoločnosť STOCK Slovensko, s.r.o. je členom medzinárodnej skupiny Stock Spirits Group, ktorá je popredným producentom a významným hráčom na trhu s alkoholickými nápojmi v strednej a východnej Európe.

stock.sk